Çin'in Enerji Haritası | Mühendisler Birliği
Bizi Takip Edin

Çin’in Enerji Haritası

Çevre Müh.

Çin’in Enerji Haritası

Rice’ın Kamu Politikası Enstitüsü, ülkenin enerji altyapısının açık kaynaklı, etkileşimli bir grafiği olan en son Çin Enerji Haritasını yayınladı.

Harita, Baker Enerji Araştırmaları Merkezi Araştırma Yöneticisi Shih Yu (Elsie) Hung ve enstitüdeki Enerji ve Çevre Düzenleme İşleri Baker Botts Üyesi Gabriel Collins tarafından oluşturuldu.

“Baker Enstitüsü Çin Enerji Haritasını, hayati Çin enerji altyapı verilerinin açık, kapsamlı ve düzenli olarak güncellenen bir kaynağının, geniş bir yelpazedeki katılımcılar tarafından daha iyi analiz yapılmasına yardımcı olabileceği umuduyla yayınlıyoruz.”

Hung, ilk olarak Şubat 2019’da Çin Petrol Haritası olarak yayınlanan haritanın “Çin’de yaklaşık 4.000 enerji tesisini izliyor – hem akademi hem de halk için tesis düzeyinde veri için büyük bir kaynak görevi görüyor” dedi.

Proje önemli ölçüde gelişti ve büyümeye devam ediyor. Çin’in tam enerji sistemini daha doğru bir şekilde yakalamak için şimdi sadece petrol altyapısı değil , aynı zamanda kömür santralleri, nükleer santraller ve elektrikli araç akü fabrikaları da bulunuyor.

Collins, “Haritanızın, enerjinin Çin’de nasıl, nerede üretildiğini, ithal edildiğini, nakledildiğini ve tüketildiğini anlamak isteyenler için temel taşı olan kaynak haline geleceğini umuyoruz.” Dedi. “Bunu yapmak için, tankların, boruların, enerji santrallerinin ve enerji ile ilgili diğer önemli tesislerin nerede olduğunu bilmek çok önemlidir . Bu çok yıllı bir proje ve daha da geliştirirken neler olacağını görmekten heyecan duyuyoruz ve diğer analistler beyin güçlerini Çin Enerji Haritası tarafından sağlanan temel verilere uyguluyorlar. “

Avatar

Elektrik Elektronik Mühendisi

Yorum yapmak için tıklayın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Çevre Müh.

En Üst