Apple Tüm Ürünlerini %100 Karbon Nötr Yapacak | Mühendisler Birliği
Bizi Takip Edin

Apple Tüm Ürünlerini %100 Karbon Nötr Yapacak

Bilgilendirme

Apple Tüm Ürünlerini %100 Karbon Nötr Yapacak

Apple Salı günü 2030 yılına kadar tüm iş, üretim tedarik zinciri ve ürün yaşam döngüsü boyunca % 100 karbon nötr olma taahhüdünü açıkladı.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, “İşletmeler, paylaştığımız gezegen için ortak kaygımızdan doğan daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için derin bir fırsata sahip,” dedi.

“Çevresel yolculuğumuza güç veren yenilikler sadece gezegenimiz için iyi değil, ürünlerimizi daha enerji verimli hale getirmemize ve dünya çapında yeni temiz enerji kaynakları sunmamıza yardımcı oldular. İklim eylemi, yenilikçi potansiyel, istihdam yaratma ve kalıcı ekonomik büyümenin yeni bir çağının temeli olabilir. Karbon nötrlüğüne olan bağlılığımızla, havuzda çok daha büyük bir değişiklik yaratan bir dalgalanma olmayı umuyoruz. ”

Şirket, karbon nötr olmak için yenilikçi eylemler içeren 10 yıllık bir yol haritası yayınladı. Bu önlemler düşük karbonlu ürün tasarımı, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji, süreç ve malzeme yeniliği ve karbon giderimi alanlarında yapılacaktır.

Bunlar arasında düşük karbonlu ve geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımını artırma, enerji kullanımını azaltmanın yeni yollarını belirleme, operasyonları için% 100 yenilenebilir enerjide kalma, teknolojik iyileştirmeler yoluyla emisyonlarla mücadele etme ve ormanlara ve diğer doğaya dayalı çözümlere yatırım yapma planları yer alıyor.

Apple ayrıca bir Etki Hızlandırıcı da kuruyor. Bu proje, çevresel tehlikelerden orantısız olarak etkilenen azınlığa ait işletmelere yatırım yapacak. Bu hızlandırıcı , Apple’ın yakın zamanda açıklanan 100 milyon dolarlık Irk Eşitliği ve Adalet Girişimi’nin bir parçası.

“Sistemik ırkçılık ve iklim değişikliği ayrı konular değil ve ayrı çözümlere uymayacaklar. Yeni nesil endüstrileri, gelecek nesillere ev sahipliği yapmaya değer bir gezegen vermek için tüm yeni endüstrileri geliştirdiğimiz daha yeşil ve daha adil bir ekonominin oluşturulmasına yardımcı olmak için nesilsel bir fırsata sahibiz , “diyor Apple’ın Çevre, Politika ve Sosyal Başkan Yardımcısı Lisa Jackson

Avatar

Elektrik Elektronik Mühendisi

Yorum yapmak için tıklayın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Bilgilendirme

En Üst