Dalga, Rüzgar ve Güneş Enerjisinden Güç Üretmek için Okyanus Platformu Oluşturuluyor | Mühendisler Birliği
Bizi Takip Edin

Dalga, Rüzgar ve Güneş Enerjisinden Güç Üretmek için Okyanus Platformu Oluşturuluyor

Elektrik-Elektronik Müh.

Dalga, Rüzgar ve Güneş Enerjisinden Güç Üretmek için Okyanus Platformu Oluşturuluyor

Dalgalar, rüzgar ve güneş enerjisinden yenilenebilir enerji üretebilen türünün tek örneği modüler yüzen bir deniz platformu, bu yaz günün ilerleyen saatlerinde ışığa kavuşacak. 

Alman şirketi SINN Power tarafından inşa edilen plan, güneş enerjisi üreticilerinin Yunanistan kıyılarında olacak yüzen platformda fotovoltaik dizileri test etmesini ve göstermesini planlıyor. 

Umut, denizde çok yönlü bir enerji çözümü yaratmaktır. 

Yenilenebilir enerji dalgalanması

Açık deniz dalga enerjisi dönüşümü (WEC) kendi başına yeni bir kavram değildir. Ancak, SINN Power’ın platformu hakkında farklı olan, modüler olacak şekilde üretilmesidir , yani bölümleri istediğiniz gibi ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz, bağlanması ve genişletilmesi son derece kolaydır. Müşterinin ve çevrenin ihtiyaçlarına uyacak şekilde birkaç farklı varyasyon bir araya getirilebilir. 

Alman Startup, Dalgalar, Rüzgar ve Güneş Enerjisinden Güç Üretmek için Okyanus Platformu Yaratıyor

SINN Power CEO’su Dr. Philipp Sinn, Forbes’e verdiği demeçte, “Modüler tasarım, esnekliğe ve çok çeşitli uygulamalara izin veren denizcilik teknolojileri geliştirmeye başladığımızdan beri önemli bir unsur olmuştur.” Dedi  . “Yüzen platform, örneğin dünyadaki adalara yenilenebilir enerji sağlayabilir ve denizdeki rüzgar çiftliklerinin dünya çapında uygulanmasına katkıda bulunabilir.”

Platform, anormalliklerin algılanmasına ve potansiyel arızaların çok önceden durdurulmasına yardımcı olan, teşhis merkezlerine veri ileten IP68 dereceli elektrik sensörleri kullanır . Sinn, güç çıkışını yakından takip ederek, bunun gelecekteki müşterileri için bir hizmet planını optimize etmelerini ve ciddi hasarlar meydana gelmeden önce ihtiyaç duyulan olası onarımların bir adım önünde olmasını sağladığını açıkladı. 

Her yüzen ünite dört entegre dalga enerjisi dönüştürücüsünden oluşur. Düşük dalga bölgeleri için, bu birimler bir dizi 20kW fotovoltaik hücre ile donatılabilir . Benzer bir şekilde, dört adet 6 kWp’ye kadar küçük rüzgar türbini de donatılabilir ve üçünün bir kombinasyonu da bir araya getirilebilir. 

Avatar

Elektrik Elektronik Mühendisi

Yorum yapmak için tıklayın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Elektrik-Elektronik Müh.

En Üst