Olağanüstü! Kendini Süren Araba | Mühendisler Birliği
Bizi Takip Edin

Olağanüstü! Kendini Süren Araba

Haber

Olağanüstü! Kendini Süren Araba

Kendi kendini süren otomobiller, güvenlik, pratiklik ve çeviklikte sürekli büyüyen ilk başlangıçlarından bu yana çok yol kat etti. Mükemmellik için çabalayan Stanford mühendisleri, kendi kendini süren otomobilleri eğitmiş olabilirler.

Marty olarak adlandırılan, kendi kendini süren DeLorean bir insan sürücü gibi manevralar yapabiliyor.

Eğitimin amacı daha iyi kendi kendini süren otomobiller geliştirmektir. Makine mühendisi ve proje lideri Chris Gerdes , “Acil durum manevralarını veya buz veya kar gibi kaygan yüzeyleri kaldırabilecek otomatik araçlar geliştirmeye çalışıyoruz” dedi .

“Otomobilin zarar görmesini önlemek için lastik ve yol arasındaki tüm sürtünmeyi kullanabilen otomatik araçlar geliştirmek istiyoruz. Aracın fizik yasaları dahilinde önlenebilir herhangi bir kazayı önleyebilmesini istiyoruz. ”

DeLorean’ın MARTYkhana’sını dikkat çekici bir şekilde tamamlamadığını izlerken itiraf etmeliyiz. Parkur, bir insan sürücü için bile manevra yapmak zor olacak birçok dönüşe sahiptir.

Genel olarak, araba oldukça güzel bir performans sergiliyor ve bu performans Stanford ekibinin mühendisliğinin bir kanıtı. Bizi etkilediği kesin peki sizi?

Avatar

Elektrik Elektronik Mühendisi

Yorum yapmak için tıklayın

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Haber

En Üst